Doğadan, en doğalından...

Hakkımızda

Ege ve Akdeniz’in birbiriyle kavuştuğu Güney Ege’nin eşsiz doğası ile bizleri bin bir doğal lezzeti buluşturan Gökçeovacık, Fethiye’nin incisi köylerden bir tanesi… 2015 yılında kurduğumuz kendi yağhanemiz de Gökçeovacık’ta hizmet veriyor. Markamız olan Olivya Gökçeovacık da ismini köyümüzden almaktadır. Gökçeovacık Yağhanesinde zeytinlerimizi büyük bir özenle ve soğuk sıkım yöntemiyle işliyor ve natürel sızma zeytinyağına dönüştürerek sizlere ulaştırıyoruz.

Olivya Gökçeovacık olarak ilk öncelikli misyonumuz; “Doğadan En Doğalından” zeytinyağlarımızı sizlerle buluşturabilmek. Yağlarımızı üretirken kullandığımız tüm zeytinleri, yağhanemizin çevresinde bulunan ve Fethiye bölgesine ait yöresel zeytin ağaçlarının bulunduğu, doğanın kalbindeki zeytin bahçelerimizden topluyoruz. Bu sayede zeytinyağlarımızın tamamının size en doğal hali ile ulaşabilmesini sağlıyoruz.

Kadın istihdamını desteklemek öncelikli misyonlarımızdan bir diğeridir. Her yıl Eylül/Ekim aylarında ürettiğimiz Erken Hasat Zeytinyağlarımızın üretiminde kullandığımız zeytinlerimizi kadınlar elle toplamaktadır. Bu sayede, sizlere eşsiz bir lezzeti ulaştırabilmenin yanı sıra bölgemizdeki kadınların istihdamına da önemli bir destek sağlamaktayız.

Erken Hasat Zeytinyağlarımızı özel kılan şey, üretiminde gösterdiğimiz emek ve titizliktir. Zeytinyağı üretiminde yere düşen ve toprağa değmiş hiçbir zeytin kullanılmaz. Zeytinlerin tamamı tek tek kontrol edilir ve özenle ayıklanır. Toprağa değmeden elle toplanan zeytinler yalnızca üç saat içerisinde yağhanemize getirilir ve soğuk sıkım yöntemiyle zeytinyağına dönüştürülür.

Fabrikasyon üretim tesislerinin profesyonelliğini, butik bir yaklaşımla yeniden harmanladığımız yağhanemizde, dünyanın en iyi markalarından biri olan İtalyan “Pieralisi” makinaları kullanıyoruz. Sıkım sonrasında yağımızı özel koşullarda, ısı ve hava ile teması kesilecek şekilde krom tanklarda saklıyor ve ilk günkü tazeliğini sofralarınıza gelene kadar koruyoruz.

Her zeytinyağı aynı değildir. Kalite farkını ortaya çıkaran şey, işte bu küçük detaylardır. Gösterdiğimiz özen ve titiz çalışmaların neticesinde, ödüllere layık zeytinyağlarımızı sizlere ulaştırabiliyoruz. Yamaç ve Bahçe Serilerimiz ile bugüne kadar uluslararası zeytinyağı yarışmalarında birçok ödül kazandık. Ödül ve sertifikalarımıza “Sertifikalar” sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Biz Kimiz?​

Georges de Boccard

Zeytinyağı işini, doğal beslenmenin ve sağlıklı yaşamının bir parçası olarak gören Georges de Boccard, İsviçre’de Üroloji alanında bilinen doktorlardan biridir. Georges de Boccard, İsviçre’nin yanı sıra Gökçeovacık’ta da yaşamaktadır.

Tijen Akdoğan Ünver

Doğadan En Doğalından” zeytinyağlarını sizlere ulaştırabilmek için bugüne kadar edindiği kurumsal iş deneyimini Olivya Gökçeovacık ile buluşturan Tijen Akdoğan Ünver, otuz iki yıllık profesyonel yöneticilik tecrübesine sahiptir. Ünver, Olivya Gökçeovacık’ın üretim kalitesine ve üretimin tüm süreçlerinde azami düzeyde kadın istihdamını desteklemeye büyük önem vermektedir.

Murat Ünver

Otelcilik Eğitimi’ni İsviçre’de tamamlayan Murat Ünver, Olivya Gökçeovacık Üretim Müdürü olarak çalışmaktadır. Ünver, zeytinyağı konusunda Türkiye’de birçok eğitim almış olup, zeytinyağı konusunda dünyadaki ilk ve en iyi okul olan O.N.A.O.O (Organizzazione Nazionale Assaggiatori Olio Di Oliva) kurumundaki eğitimini sürdürmektedir. Eğitimini tamamladıktan sonra Murat Ünver, sertifikalı ve onaylı Zeytinyağı Tadım Uzmanı olacak ve zeytinyağı yarışmalarında dahi jüri üyeliği yapabilecektir.

Olivya Gökçeovacık'tan...