Doğadan, en doğalından...

Zeytinyağımızın Yolculuğu

Size mümkün olan en kaliteli ve en lezzetli zeytinyağını, en doğal hali ile sunmak bizim asıl hedefimiz. Bunun için de Olivya Gökçeovacık’ta bizler, en iyi zeytinyağını elde edebilmek için işin en ince detayına kadar azami özeni gösteriyoruz.

Her şey zeytinlerin toplanması ile başlıyor. Zeytinyağımızı, Gökçeovacık ve çevresinden elde edilen zeytinlerden üretiyoruz. Erken Hasat Zeytinyağlarımızın üretiminde kullandığımız zeytinlerimizi kadınlar elle toplamaktadır. Zeytinyağı üretiminde yere düşen ve toprağa değmiş hiçbir zeytin kullanılmaz. Zeytinlerin tamamı tek tek kontrol edilir ve özenle ayıklanır. Toprağa değmeden elle toplanan zeytinler yalnızca üç saat içerisinde yağhanemize getirilir ve soğuk sıkım yöntemiyle zeytinyağına dönüştürülür.  Yağhanemiz Fethiye’nin incisi köylerden bir olan Gökçeovacık’tadır.

Fabrikasyon üretim tesislerinin profesyonelliğini, butik bir yaklaşımla yeniden harmanladığımız yağhanemizde, dünyanın en iyi markalarından biri olan İtalyan “Pieralisi” makinaları kullanıyoruz. Soğuk sıkım gerçekleştirebildiğimiz sistemimiz sayesinde zeytinyağının ihtiva ettiği vitaminleri ve polifenolleri en üst düzeyde koruyabiliyoruz.

Sıkım sonrasında yağımızı özel koşullarda, ısı ve hava ile teması kesilecek şekilde krom tanklarda saklıyor ve ilk günkü tazeliğini sofralarınıza gelene kadar koruyoruz.

Her zeytinyağı aynı değildir. Kalite farkını ortaya çıkaran şey, işte bu küçük detaylardır. Gösterdiğimiz özen ve titiz çalışmaların neticesinde, ödüllere layık zeytinyağlarımızı sizlere ulaştırabiliyoruz. Yamaç ve Bahçe Serilerimiz ile bugüne kadar uluslararası zeytinyağı yarışmalarında birçok ödül kazandık. Ödül ve sertifikalarımıza “Sertifikalar” sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Paylaşın